Тонев не игра в любопитен голов трилър на Селтик (видео)

Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка и не се появи в игра за своя Селтик в любопитен мач на своя отбор срещу Динамо Загреб, загубен с 3:4 от "детелините". Пред полупразните трибуни на стадион "Максимир" двата отбора сътвориха истински голов спектакъл, макар срещата да нямаше никакво значение за крайния изход на групата. С хеттрих срещу името си срещата ще запомни младият футболист на домакините Марко Пиача,  който откри резултата в 14-ата минута, а след това добави попадения в 40-ата и 50-ата.

Именно Пиача откри резултата в 14-ата минута, но гостите стигнаха до бърз обрат с попадения на Крис Комънс (23) и Стефан Шчепович (30). Малко преди почивката Пиача изравни, а в самото начало на втората част домакините подпечатаха успеха си. В 49-ата минута Марсело Брожович с плътен удар и Пиача с бомба извън наказателното поле минута по-късно направиха резултата 4:2 в полза на домакините. В самия край на мача Йосип Пиварич си отбеляза автогол за крайното 4:3, а Селтик можеше дори да стигне до изравнителен гол, но удари гредата.

Въпреки загубата Селтик продължава напред като втори в групата с 8 точки, а Динамо Загреб остана трети с две по-малко.

В другия мач от групата Ред Бул Залцбург разгроми с 5:1 Астра (Плоещ) и спечели групата с 16 точки. По два гола за лидера в Австрия забиха Кевин Кампъл (34, 90) и Алан (46, 70), а резултата още в 9-ата минута откри Марсел Забицер. Гостите от Румъния отбелязаха почетно попадение чрез Джордже Флореску в 51-ата минута.

Динамо (Загреб) - Селтик 4:3
1:0 Пиача (14)
1:1 Комънс (24)
1:2 Шчепович (30)
2:2 Пиача (39)
3:2 Брожович (48)
4:2 Пиача (50)
4:3 Шчепович (82)