ЦСКА се върна на върха след бой над Локо Пд (видео+галерия)

ЦСКА си върна лидерството в родното първенство след домакински успех с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на "А" група. И двата гола за червените паднаха през втората част, след изпълнения на статични положения. Негови автори станаха централният бранител Марин Оршулич и резервата Аурелиен Йоахим.

Армейците можеха да открият резултата още във втората минута. Сержиу Буш подаде отлично по земя към Тони Силва, който стреля ниско по земя, но Александър Витанов прояви невероятен рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение последва нов изстрел с глава, който попадна в ръцете на гостуващия страж.

В 6-ата минута Витанов спаси и опасен шут на Маркиньос от фаул.

В 21-ата минута и Локо застраши сериозно вратата на домакините. След бърза контраатака топката стигна до Дани Кики, капитанът на смърфовете стреля силно от 23-24 метра, но в напречната греда. При добавката Георги Стефанов вкара, но попадението правилно бе отменено поради засада.

ЦСКА - Локо Пд

ЦСКА отговори с шут отблизо на Буш, който излезе в аут. В 37-ата минута пък наставникът на домакините Стойчо Младенов извади от игра Тончи Кукоч и на негово място пусна Неманя Милисавлевич.

До края на полувремето червените можеха да открият резултата, но в 45-ата минута Буш направи сериозен пропуск, тъй като не успя да вкара очи в очи с вратаря.

Първите десет минути на втората част преминаха предимно в борба в центъра на терена. Най-любопитното за отбелязване е, че при едно нарушение на Оршулич отзад, бранителят можеше да получи втори жълт и респективно червен картон, но реферът Вихрен Манев реши да не му го показва.

В 57-ата минута Луис Соарес намери добре Буш пред наказателното поле на гостите, но румънецът стреля над вратата. Само минута по-късно ЦСКА стигна до заветния първи гол. Марин Оршулич засече с бедро центриране от корнер на Фелипе и изпрати топката в мрежата на смърфовете.

Малко след попадението Буш бе заменен от халфа Еденилсон Бергонси и така червените отново останаха само с един нападател в лицето на резервата Аурелиен Йоахим. Именно таранът от Люксембург вкара втория гол за ЦСКА в 85-ата минута, когато засече с глава центриране от фаул, топката се удари в лявата греда и след това влетя в мрежа на Локо Пд.

Така ЦСКА си върна първото място от Лудогорец, който престоя там точно 24 часа, като червените са на три точки преднина пред основния си противник.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg