Рен и Нтеп продължават с наказателната си операция

Отборът на Рен продължава с отличното си представяне в Лига 1. Бретанците победиха с 2:1 като гост Ница в мач от 16-ия кръг на френския шампионат и вече осем поредни мача нямат загуба в надпреварата. Младата надежда на тима Пол-Жорж Нтеп също продължава да е във вихъра си и откри резултата след пас на Хабиб Хабибу и удар с глава в 12-ата. Малко след почивката Андре Конрадсен удвои след пас от фаул на бившия футболист на Ница Кристиян Брюлс. Дарио Цвитанич намали за домакините в 83-ата след разбъркване в наказателното поле, но за повече нямаше време.

Така Рен записа четвърти пореден успех в Лига 1 и вече се намира на четвърто място в класирането на Франция с актив от 29 точки. Ница пък от пет мача няма победа бавно, но сигурно се смъква в подреждането - 14-о място и 18 точки.