Дунав завърши с победа, зимува с четири точки аванс

Дунав победи с 2:1 втория отбор на Литекс в мач от 17-ия кръг на първенството в “Б” група. Двубоят се игра на "Градския стадион" в Ловеч пред почти изцяло русенска публика.

Гостите започнаха по-активно и още в първите минути изнесоха играта пред ловешката врата. Така логично се стигна и до първото попадение. Николай Колев засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата зад Александър Конов за 0:1 в 7-ата минута.

До почивката “драконите” продължиха да владеят повече топката и да застрашват повече противниковата врата, като затрудниха максимално Конов на няколко пъти. От другата страна домакините разчитаха повече на контраатаки, които бяха умело неутрализирани от Мартин Луков и отбраната пред него. В самия край на полувремето все пак домакините се активизираха и дори вкараха гол, който обаче бе отменен заради явна засада на ловешкия нападател.

Втората част започна с атаки към двете врати. Гостите преотстъпиха инициативата на Литекс 2 и в 70-ата минута бяха наказани. Милчо Ангелов прати топката в долния ляв ъгъл зад Луков след точна стрелба от границата на наказателното поле за 1:1.

В 86-ата минута при поредната дунавска атака нападател на русенския тим бе спънат в наказателното поле и реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за 1:2.

При този резултат приключи срещата. Така момчетата на Веселин Великов ще зимуват на върха в “Б” група с аванс от 4 точки пред преследвачите Локомотив (Горна Оряховица) и Поморие.

Литекс 2: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Илия Мунин, Александър Цветков, Виктор Мицаков, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Чавдар Ивайлов (46 мин. – Георги Търтов), Ангел Лясков, Емил Петров (37 мин. – Кристиян Славов), Тонислав Йорданов.

Дунав (Русе): Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Николай Парнаров, Диян Димов, Ивайло Раденцов (81 мин. – Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Николай Колев (73 мин. – Бранимир Костадинов), Светослав Читаков (60 мин. – Георги Чакъров), Мирослав Будинов.