Пепи Димитров разпиля Литекс 2

Отборът на Локомотив (Мездра) разби с 4:2 Литекс-2 в среща от 15-ия кръг на "Б“ група. Тимът на Предраг Пажин надигра своя противник и заслужено спечели важни три точки в битката за оставане сред професионалистите. Герой за "железничарите се превърна Петър Димитров, който вкара три гола на "оранжевите", които водеха до 54-ата минута с 2:1. Преди това Георги Какалов бе дал аванс на "червено-черните" в 7-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат с попадения на Пламен Гълъбов в 38-ата минута и Делгадо в 49-ата.

След това започна шоуто на бившият играч на Славия, ЦСКА, Берое и Нефтохимик Пепи Димитров. Нападателят първо изравни в 54-ата минута, а в 72-ата минута направи пълен обрат - 3:2. Пет минути по-късно пък вкара и своя хеттрик, като си правеше каквото иска със защитата на Литекс.
Димитров дори пропусна три пъти очи в очи с Александър Конов.

Минути преди края Чавдар Ивайлов бе изгонен за втори жълт картон.
Успехът е втори поред за Локо Мездра след този срещу Лудогорец 2 в Разград. Тимът вече има 15 точки и заема 13-то място.
Загуба № 7 остави Литекс на 12-то място с 16 точки.