Диего Коща спаси Моуриньо с красив гол, но Челси отново не убеди (видео)

Испанският таран на шампионите Челси Диего Коща донесе успех с 1:0 на своя тим в домакинството на Норич на "Стамфорд Бридж" и по този начин намали поне малко напрежението върху мениджъра на "сините" Жозе Моуриньо. Нападателят отбеляза единственото попадение в двубоя след 64 минути игра, пращайки красив фалцов удар в мрежата зад Джон Ръди.

С това той подпечата трите точки за своя състав, които изкачиха лондончани до 15-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Въпреки успеха обаче домакините отново не бяха особено убедителни пред собствена публика. Все пак те можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но Кюрт Зума тресна гредата в последните минути на двубоя.

Успехът прекъсна "черната" серия от три поредни загуби на Челси в английския шампионат. За Норич пък това бе четвърта загуба в последните пет срещи в Премиър лийг. "Канарчетата" се държаха достойно на "Стамфорд Бридж", но защитата им се пропука в 64-ата минута, когато Сеск Фабрегас изпълни бързо пряк свободен удар и подаде към Диего Коща, който от добра позиция в наказателното поле простреля Ръди за 1:0.

Това се оказа и решителният момент в мача, след като повече попадения не бяха отбелязани и домакините прибраха трите точки с едва петата си "суха" мрежа за сезона във всички турнири.