Лудогорец се развихри и преби Цървена звезда (видео)

Отборът на Лудогорец записа престижна победа в днешната контрола срещу Цървена звезда. Българският шампион се наложи с 3:1 над лидера в Сърбия на стадион "Лудогорец арена". Контролата стартира с минута мълчание заради жертвите в Париж.

Попаденията за "орлите" бяха дело на Марселиньо (7), Кафу (12) и Лукаш Саша (80). За гостите точен бе Мичал Доналд (49), който вкара красив гол.

За разлика от мачовете в шампионата и купата на България, в които разградчани показват слаби игри, днес възпитаниците на Георги Дерменджиев демонстрираха добър, комбинативен и разнообразен футбол.

Лудогорец започна мача във вихрено темпото и бързо си набави комфортна преднина. Първото попадение вкара Марселиньо в 7-ата минута, след бърза атака и асистанция на Джонатан Кафу.

В 12-ата минута Кафу увеличи аванса. Централният нападател на "орлите" в тази среща се възползва от груба грешка на бранител на гостите и останал сам срещу вратаря, опъна мрежата.

Малко по-късно сърбите осъществиха опасна атака. Сикимич бе заел добра позиция в наказаталното поле и отправи удар с глава, но Владислав Стоянов реагира и спаси.

В 20-ата минута Вандерсон пропусна сам срещу вратаря.

В 37-ата минута Джоди Лукоки премина през трима защитници на Звезда и излезе очи в очи със стража на гостите, но стреля право в него и резултатът остана непроменен.

Малко след подновяването на играта Мичал Доналд с прекрасен удар извън наказателното поле върна едно попадение за лидера в сръбския шампионат.

В 80-ата минута Лудогорец поведе с 3:1. Марселиньо паказа класа и майсторски изведе на чиста позиция Лукаш Саша, който не пропусна да се разпише сам срещу вратаря, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 88-ата минута Жуниор Кишада съвсем спокойно можеше да вкара четвърти гол, но ударът му от удобна позиция не бе точен и се спря в крака на футболист на сръбския гранд.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1

1:0 Марселиньо 7