Българките Красимира и Мария Йовкови спечелиха бронзови отличия на Балканиадата по тенис на маса за младежи и девойки до 21 години в Щип (Македония). Сестрите от Асеновград се окичиха с бронзовите медали на двойки. Родните състезателки загубиха на полуфинала от сръбкините Анета Максути и Виктория Труински с 1:3 гейма (6:11, 7:11, 11:9, 9:11). По-късно представителките на Сърбия спечелиха титлата на двойки.
В отборното състезание българките, които участваха в състав Красимира Йовкова, Мария Йовкова, Михаела Димова, Есин Саид и Моника Цанева, заеха второто място в група с Македония, Албания и Сърбия, след като победиха Македония и Албания с по 3:0 и загубиха от сръбкините с 0:3. Така родните състезателки се класираха директно за полуфинала, където се изправиха срещу шампионките от Румъния и загубиха с 0:3. В другия полуфинал Босна изненадващо победи Сърбия с 3:2 и на малкия финал българките излязоха срещу Сърбия. Последваха три загуби с по 2:3 и българският състав зае четвъртото място в отборното подреждане.
В индивидуалната надпревара всички родни състезателки достигнаха до основната схема, като Мария Йовкова продължи и до четвъртфинал, кадето загуби от шампионката Ирина Чобану с 0:4.
Красимира и Мария Йовкови с бронзови медали от Балканиадата по тенис на маса