Манчестър Сити си го изкара на Съндърланд (видео)

Манчестър Сити се върна на победния път след загубата с 1:2 от Уест Хам през уикенда. Днес обаче "гражданите" бяха безпощадни и разбиха с 4:1 Съндърланд в сблъсъка помежду им от 3-ия кръг на "Кепитъл Уан Къп". Серхио Агуеро в 9-ата минута от дузпа, Кевин де Бройне в 25-ата, автогол на Вито Маноне в 33-ата и Рахим Стърлинг в 36-ата минута бяха точни за гостите на "Стейдиъм ъф Лайт". За домакините пък се разписа Ола Тойвонен в 83-ата минута.

Играчите на Сити стартираха мача доста настървено и в 9-ата минута Патрик ван Аанхолт извърши нарушение срещу нахлуващия в наказателното поле Хесус Навас, а съдията посочи бялата точка за дузпа. Серхио Агуеро пък се нае със задачата да изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:1.

В 25-ата минута Кевин де Бройне направи двойно подаване със Стърлинг на крилото, който го изведе на скорост в наказателното поле, където той от труден ъгъл успя да промуши топката за втори път във вратата на домакините.

Третият гол пък падна в 33-ата минута, когато Стърлинг стреля към вратата, топката се отби от гредата, а след това срещна гърба на Маноне, за да се озове зад голлитията. Три минути по-късно отново Стърлинг получи в пеналта отляво и с изстрел в далечния ъгъл на вратата направи 0:4.

Гостите можеха да отбележат и нов гол в 41-ата минута, когато Агуеро бе изведен зад защитата, елиминира и вратаря, но в решителния момент се засуети и позволи на защитник да се върне и да му отнеме.

През втората част "гражданите" пожалиха съперника и намалиха оборотите. Това позволи на "черните котки" да стигнат до почетно попадение в 83-ата минута, когато Ола Тойвонен се разписа с глава след чудесно центриране на Йедлин.

Все пак Манчестър Сити спечели срещата убедително и се класира за следващата фаза на турнира, като вече чака следващия си противник.