"Българският" Университатя (Крайова) отпадна след дузпи от Купата на лигата

Университатя (Крайова) с българите Христо Златински и Апостол Попов в състава си отпадна в първия кръг на турнира за купата на Лигата в Румъния.

Университатя загуби драматично с 8:9 след изпълнение на дузпи като гост срещу Виторул (Констанца), като двата отбора завършиха наравно 0:0 в редовното време и продълженията.

Халфът Златински и защитникът Попов бяха титуляри и останаха на терена през всичките 120 минути на двубоя. Апостол Попов получи жълт картон в 98-ата минута на мача.

При изпълнението на дузпите двамата български футболистите се разписаха в полза на Университатя. Попов изравни за 2:2, докато Златински беше точен за 3:3.