Венци Христов и компания останаха далеч от чудото в Загреб (видео)

Динамо (Загреб) разгроми с 4:1 Шкендербеу и се класира за групите на Шампионската лига. За гостите като резерва се прояви българският нападател Венцислав Христов, който пропусна да се разпише в последните минути. Тогава обаче всичко беше решено в полза на хърватския тим, който продължава напред с общ резултат 6:2.

В навечерието на решителния двубой Шкендербеу се раздели с голямата си звезда Хамди Салихи, но въпреки това българският нападател Венцислав Христов отново остана на резервната скамейка. Срещата започна зле за неговия отбор, който получи гол още в 9-ата минута. Йосип Пиварич центрира от левия фланг, а алжирският национал Судани отблизо не сбърка. Гостите обаче нямаха намерение да се предават и в ответната атака Ешкардиня възстанови равенството.

Динамом си върна преднината след четвърт час игра, когато точен бе Армин Ходжич. "Модрите" пропуснаха и още няколко положения до почивката, а в 48-ата минута останаха с човек по-малко, след като Гонсало Сантос бе изгонен за два жълти картона. Не след дълго обаче хърватският гранд стигна и до трети гол. Защитата на Шкендербеу не успя да изчисти топката след едно центриране от корнер и Жереми Таравел се разписа за 3:1.

Венци Христов влезе в 78-ата минута на мястото на Лиридон Латифи, но само две минути след това Судани вкара втория си гол в мача. Все пак, бившият нападател на Берое можеше да направи загубата на Шкендербеу по-почетна, но стражът на Динамо Едуардо спаси негов шут в добавеното време.

Динамо (Загреб) - Шкендербеу 4:1 (в първия мач 2:1)
1:0 Судани (9)
1:1 Ешкардиня (10)
2:1 Ходжич (15)
3:1 Таравел (55)
4:1 Судани (80)

* Динамо се класира за групите с общ резултат 6:2