Асистенция на Макриев не помогна на Неа Саламина в голов трилър

Българският нападател Димитър Макриев се отличи с асистенция при драматичната загуба на Неа Саламина с 3:5 (3:1) на терена на Омония Никозия в мач от първия кръг на кипърското футболно първенство.

Макриев, който направи дебют за новия си отбор, изведе Алдо Адорно сам срещу вратаря в края на първото полувреме и парагваецът вкара за 3:1.

В състава на гостите дебютира и друг българин Веселин Марчев, който също игра цял мач. Марчев получи и жълт картон.

Сред голмайсторите за домакините беше бившият нападател на ЦСКА (София) Килиан Шеридан, който се разписа по веднъж във всяко полувреме.

Португалското крило Кристовао Рамос, който е бивш футболист на Левски, пък беше в основната на победата на домакините, след като в 90-ата минута той центрира отлично в пеналта и Андре Шембри засече за 4:3. В добавеното време Шеридан оформи крайното 5:3 от дузпа.