Мицански титуляр при победа на Сувон в Корея

Българинът Илиян Мицански игра като титуляр при победата на Сувон Блу Уингс срещу Улсан в мач от 27-ия кръг на футболния шампионат на Република Корея. Успехът над тима на Хюндай доближи тима на българския нападател на седем точки от лидера Джонбук Моторс, който загуби с 0:1 от Инчон Юнайтед по същото време.

Мицански игра за трети път за Сувон и започна за първи път като титуляр в мача срещу Улсан, но продължава да търси първото си попадение в противниковите мрежи. За сметка на това той получи първия си жълт картон в корейското първенство, след като беше предупреден официално още в първите минути на мача.

Два гола за Сувон вкара Чан-хун Квон, който откри от дузпа в 32-та минута и оформи крайното 3:1 в 73-та. Чи-гон Ким изравни за гостите в 39-та минута, но победното попадение, паднало след осем минути игра през втората част, беше дело на Сан-хо Лий.