Автогол носи първа домакинска победа на Черно море в "А" група (видео)

Черно море надигра трудно с 1:0 Монтана в мач от шестия кръг на "А" група и по този начин записа първа домакинска победа в първенството. Попадението вкара Асен Георгиев, който в 51-ата минута реализира след удар с глава в собствената си врата.

Домакините имаха няколко възможности и за втори гол, но драмата можеше да бъде пълна, тъй като в 93-ата минута гостите успяха да вкарат топката в мрежата на моряците. Главният съдия Ангел Ангелов обаче видя нарушение и не зачете попадението.

Моряците бяха по-дейни в началото и в 7-ата имнута можеха да открият резултата. Курьор проби отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но Христо Иванов спаси, последва добавка на Стенио от десетина метра, но стражът на Монтана отново се намеси блестящо и предотврати опасността.

В 21-ата минута и Бурабия опита да реализира, но диагоналният му шут отблизо бе отразен от Иванов, след което мина покрай лявата греда и излезе в корнер. Четири минути по-късно след отлична контраатака Живко Петков излезе очи в очи с вратаря на Монтана, но вместо да потърси пас към намиращия се на празна врата Курьор, реши да стреля, а слабият му шут попадна в ръцете на Иванов.

В 41-ата минута и пред Монтана се откри добра възможност за попадение, но изстрелът на Сергей Иванов с глава излезе в аут. Преди това футболистите на Ферарио Спасов организираха две опасни контраатаки, които обаче не бяха завършени по най-добрия начин.

След почивката моряците продължиха да са малко по-дейния тим и така се стигна до 51-ата минута, в която откриха резултата. Курьор центрира отляво, Асен Георгиев опита да изчисти топката с глава, но вместо това я изпрати в горния десен ъгъл на собствената си врата - 1:0 за Черно море.

Монтана отговори с коварен шут на Минчев в 57-ата минута, който Китанов изпусна, но в крайна сметка успя отново да улови топката преди играч на гостите да направи добавка. Шест минути по-късно резервата Здравко Лазаров изведе с отличен дълъг пас Сергей Георгиев, който не успя да реализира сам срещу вратаря, стреляйки в аут.

Секунди по-късно отново Георгиев шутира по посока на домакинската врата и след рикошет в крак на бранител топката за малко не попадна в мрежата на моряците.

В 71-ата минута Черно море можеше да реши всичко в своя полза. Резервата Вилиан Бижев преодоля двама противникови състезатели и стреля фалцово с десния крак. Топката бе закачена от вратаря Иванов, удари се в левия страничен стълб, разходи се около голлинията и бе избита от бранител на гостите. Секунди по-късно Курьор подаде отлично към Бижев, но таранът на варненци направи сериозен пропуск, тъй като не уцели вратата от 7-8 метра.

Пропуските можеха да струват скъпо на играчите на Никола Спасов. В 93-ата минута след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на домакините състезател на Монтана добута топката във вратата, но попадението не бе зачетено, тъй като реферите видяха нарушение.

Cherno More - Montana 1:0 by mohamed1021