Благо и Рубин се отлепиха от дъното, Кубан на Манолев с поредна издънка (видео)

Отборът на Рубин сложи край на серията си от 4 поредни загуби от началото на първенството в Премиер лигата. Казанци надвиха с 1:0 като гост Кубан и се измъкнаха от зоната на изпадащите, а попдението на Гьокдениз Карадениз бе първо за тях през сезона. Благой Георгиев беше титуляр за Рубин и игра цял мач, а Станислав Манолев остана на резервната скамейка за Кубан.

Началото на двубоя беше скучно, а гостите поведоха още при първата си смислена атака. В 33-ата минута Александър Беленов спаси удар на Максим Канунников, но топката се задържа в близост до наказателното поле и след пас на Карлос Едуардо Карадениз откри резултата.

След почивката Рубин действаше много стабилно в отбрана и не допусна сериозни положения пред вратата на Сергей Рижиков. Най-близо до изравняването беше Роман Павлюченко, който стреля неточно, а влизането на Андрей Аршавин с нищо не помогна на домакините. Така Кубан остана без победа и след петия кръг, като заема 11-о място в класирането с 3 точки.