Анжи и Амкар си поделиха по точка в Перм

В среща от 5-тия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Амкар (Перм) и Анжи (Махачкала) завършиха 1:1. Гостите от Махачкала поведоха в резултата в 64-та минута с гол на френския нападател Яник Боли, който преди време игра в бургаския Черноморец, но в 66-та минута полският полузащитник на домакините Януш Гол изравни - 1:1.

В отбора на Амкар като титуляр започна българският защитник Петър Занев, който получи жълт картон в 24-та минута, а в 90 плюс 2 минути бе сменен. Българският полузащитник-ветеран Георги Пеев влезе в отбора на Амкар в 70-та минута на мястото на голмайстора Януш Гол.