Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Лидерът Литекс не убеди и срещу последния, Асприля отново герой (видео)

Тимът на Литекс запази първото място в класирането след трудно 1:0 срещу Пирин (Благоевград) в първия мач от 5-ия кръг на "А" група. Звездата на "оранжевите" Данило Асприля вкара единствения гол в 31-ата минута и донесе трети шампионатен успех на своя тим. За колумбиеца това бе четвърто попадение от началото на сезона. Гостите, които останаха на последно място, можеха да стигнат до сензационно равенство, но в 65-ата минута Тони Тасев пропусна дузпа, а при добавката непростим пропуск направи Стилян Николов.

Нападателят на ловчанлии Бьорн Йонсен отправи първи точен удар в срещата в 7-ата минута, но Красимир Костов улови. Няколко минути по-късно Страхил Попов бе оставен непокрит в наказателното поле, но след удар с глава прати топката в аут. В 20-ата минута Еденилсон Бергонси стреля към вратата на Винисиус Баривйера, но не бе точен. В 25-ата минута Хенри Рохас изпълни опасно свободен удар, но Костов боксира.

В 31-ата минута Арсенио Нунеш технично преодоля двама бранители на съперника и отправи удар, стражът на "орлетата" отрази, но при добавката Асприля не сбърка и даде преднина на домакините.

След почивката Асприля продължи да тормози защитата в зелено и бяло, но без да среща необходимата подкрепа от своите съотборници. В 59-ата минута пък резервата на гостите Маркиньос създаде добро положение за Мартин Тошев, но ударът на нападателя бе твърде слаб. Минута по-късно Рохас уцели напречната греда на вратата на Пирин след центриране от фланга.

Гостите от Благоевград изпуснаха най-добрата си възможност за изравнителен гол в 65-ата минута. Тасев бе повален в наказателното поле от Пламен Гълъбов и съдията Георги Давидов отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни слабо наказателния удар, Винисиус изби, но топката попадна в Николов. Централният защитник обаче стори немислимото и от 3 метра с всичка сила не успя да намери очертанията на абсолютно празната врата.

В 86-ата минута Милчо Ангелов бе близо до отбелязване на гол, но изпълнението му с глава мина встрани от целта. Две минути след това пък удар на нападателя бе блокиран от играч на Пирин. Минута преди края и Асприля пропусна да увеличи броя на попаденията си след неточен шут.

снимка: pfclitex.com

Litex - Pirin 1:0 70' by mohamed1021