След брутална корида и четири червени картона: прекратиха последната контрола на ЦСКА (видео)

Последната контрола на ЦСКА преди началото на сезона в Югозападната "В" група срещу Ашдод, която се игра на "Армията",  бе прекратена секунди преди нейния край при резултат 1:0 в полза на израелците.

Причина за това стана грубата игра на гостите, която им донесе цели три червени картона и поне три пъти повече такива с жълт цвят.

Червен картон получи и Ангел Грънчов, но той бе за разправия със съдията след поредната балтия на гостите.

Връх на израелската простотия стана изключително груб фаул на техен състезател срещу Милен Кикарин секунди преди края на двубоя, който преля чашата и феновете на ЦСКА нахлуха на терена, с което сложиха край на проверката.

ЦСКА - Ашдод

Иначе в първите минути двата отбора си размениха по една опасна атака. По-сериозна беше тази на червените, когато Галчев центрира, но малко не достигна на Ангел Грънчов да открие резултата.

В 19-ата минута Кинда получи директен червен картон, но на негово място влезе друг играч и тимът от Израел продължи с 11 човека. Картонът не спря футболистите на Ашдод да продължат с грубата си игра и срещата доста се изнерви.

Три минути по-късно Грънчов центрира отдясно към Хазуров, който стреля със странична ножица от десетина метра, но над напречната греда.

Така се стигна до 43-ата минута, в която Ашдод организира добра атака отдясно. Тя завърши с центриране към Тимо Авитан и футболистът, който се появи на мястото на изгонения Кинда, реализира след техничен изстрел от въздуха с левия крак от 7-8 метра.

След почивката играта се успокои, но само за кратко, тъй като в началото Ашдод реши временно да прекрати балтиите. В 59-ата минута израелците пратиха за втори път топката в мрежата на ЦСКА, но попадението бе отменено поради много спорна засада.

В 65-ата минута армейците получиха право да изпълнят фаул в близост до наказателното поле на гостите, но изстрелът на Цветков бе твърде слаб и стражът на Ашдод Мишиати без проблем улови. Осем минути по-късно червените отново имаха добра възможност за изравнителен гол. Чорбаджийски засече топката с глава след центриране от корнер, но я изпрати в аут.

В 77-ата минута и Бубакари получи червен картон за грубо нарушение, но на мястото му се появи негов съотборник. Секунди след тази ситуация опасен шут на Александър Александров бе с мъка спасен от стража на гостите.

В 82-ата минута червените осъществиха добра атака по дясното крило, която завърши с плътен шут по земя на Цветков, но в ръцете на вратаря. Малко по-късно Бранеков отправи великолепен изстрел от 25 метра, но Мишиати отново спаси.

Предимството в резултата не успокои играчите на Ашдод, които с наближаване края на контролата влизаха все по-грубо в краката на съперниците. Изнервен от непрестанните нарушения Ангел Грънчов получи втори жълт и респективно червен картон за разправия с рефера.

Секунди по-късно дойде и "теслата" срещу Кикарин, след която публиката нахлу на терена, а уплашените футболисти на Ашдод тръгнаха да бягат из стадиона.

Това бе шеста проверка за ЦСКА това лято. До този момент тимът на Христо Янев записа четири победи - над Литекс II, Оборище Панагюрище, Марица Пловдив и Вихрен. А единствонето поражение бе с 0:2 от Спартак (Плевен) в първата лятна контрола.  Първият официален мач за „червените“ през новия сезон е на 9 август срещу Струмска слава.

ЦСКА - АШДОД 0:1

0:1 Тимо Авитан 43

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Александър Бранеков, 21. Виктор Райчев, 25. Ангел Грънчов, 8. Борис Галчев (к), 13. Йордан Йорданов, 14. Самир Аясс, 7. Момчил Цветанов, 20. Станислав Маламов, 24. Костадин Хазуров

Резерви: Преслав Йорданов, Радой Божилов, Николай Цветков, Милен Кикарин, Владислав Узунов, Иво Иванов, Валентин Антов, Александър Александров

АШДОД: 1. Мишиати, 15. Бензакен, 4. Бардер, 20. Сиросуейн, 16. Туюл, 8. Кинда, 99. Инбрум, 11. Беншардини, 19. Даян, 5. Даджани, 24. Алад

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg