Септември на Митов с първа победа

Отборът на Септември София записа първа победа в пред сезонната си подготовка, след като победи с лекота тима на Севлиево с резултат 6:0. Треньора Николай Митов заложи на два различни състава през двете полувремена, като срещата пропуснаха Анатоли Тодоров, който получи почивка от треньорския щаб, както и Николай Иванов, Николай Николов и Антонио Павлов, които се присъединиха към лагера на по-късен етап.

През първата част "септемврийци" започнаха в състав - Емил Петров, Съни Икаде, Мартин Димитров, Роналд Донев, Мирослав Иванов, Илиян Гаров, Асен Чандъров, Доменик Аврамов, Денис Николов, Михаил Кисьов и Димитър Воденичаров. Резултата бе открит още в 30' секунда на двубоя, когато Воденичаров, Николов и Чандъров разиграха страхотна атака, Николов центрира от тъч линията и Асен Чандъров засече топката в мрежата на противниковия вратар за 0:1. Димитър Воденичаров получи възможността да изпълни фаул от границата на наказателното поле, стреля, но топката се удари в гредата и излезна в аут. Резултата бе удвоен от Доменик Аврамов в 32' минута на двубоя, след като стреля със силен шут на метри от наказателното поле и не остави шанс на стража на Севлиево.

Минути по-късно обаче радостта от двата гола бе помрачена, след като Димитър Воденичаров се контузи и напусна терена със съмнения за тежка травма в областа на лакътя. Той бе заменен от Христо Спасов, а малко по-късно се разбра, че състоянието на Воденичаров не е сериозно и след няколко дни , отново ще бъде на линия.

През втората част Николай Митов направи много смени като в игра се появиха Кристиян Дяков, Юлиян Чапаев, Кристиян Здравков, Атанас Иванов, Борис Тончев, Кристиян Петров, Георги Русев и Стоян Предев.

Третото попадения не закъсня, след като Кристиян Петров получи топка на границата на наказателното поле, стреля и топката отново се озова в противниковата врата. Георги Русев пък сътвори страхотен гол за 0:4, той получи висока топка, която овладя с едно докосване, обърна се и простреля вратаря на домакините. В 65' минута Доменик Аврамов записа втори гол на сметката си , след като вкара с глава. Минути по-късно отново Аврамов стреля от границата на наказателното поле, но топката разтресе гредата и тупка пред голлинията. Крайното 0:6 оформи Христо Спасов, който получи центриране от Кристиян Петров и засече топката право във вратата на Севлиево.