Ботев Пд гази пред 3500 бултраси в представянето на отбора

Ботев (Пловдив) представи отбора си за новия сезон в невероятна атмосфера пред 3500 свои фенове на стадиона в Коматево, където победи Септември (София) с 5:0 в контролна среща. Всеки един от "жълто-черните" футболисти излизаше от съблекалнята и беше бурно аплодиран от бултрасите.

Отборът на Ботев: Михаил Иванов, Мартин Димитров, Валентин Галев, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Филип Филипов, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Николас Варела, Даниел Генов, Алекс Колев, Владимир Айтов, Християн Казаков, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Димитър Алексиев, Милен Гамаков, Станислав Дрянов, Серкан Юсеин, Валентин Томов, Георги Купенов, Никола Марин, Наско Милев)

По-късно се игра и контролата, в която Ботев победи с 5:0 Септември.

Главният съдия на мача Рюстем Карагарен се оказа чичо на нападателя на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагарен.

През първото полувреме домакините доминираха тотално, но пропуснаха множество положения пред вратата на съперника. Централният нападател на Ботев Алекс Колев откри резултата в 21-ата минута. През второто полувреме "жълто-черните" се развихриха и вкараха още 4 гола във вратата на съперника. Мариян Огнянов показа класата си реализирайки два гола в 49-ата и 51-ата минута. Александър Колев покачи на 3:0 в 59-ата минута, а в 66-ата минута Християн Казаков оформи крайното 5:0.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 5:0

1:0 Александър Колев 21
2:0 Мариян Огнянов 49
3:0 Мариян Огнянов 51
4:0 Александър Колев 59
5:0 Християн Казаков 60

БОТЕВ: Валентин Галев, Йордан Христов, Пламен Николов, Филип Филипов, Даниел Златков, Николас Варела, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Мариян Огнянов, Даниел Генов, Александър Колев (Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Станислав Дрянов, Димитър Алексиев, Християн Казаков, Владимир Айтов, Милен Гамаков, Лазар Марин)

СЕПТЕМВРИ: Емил Петров, Кристиян Здравков, Роналд Донев, Николай Николов, Стоян Предев, Илиян Гаров, Мартин Димитров, Анатоли Тодоров, Димитър Воденичаров, Доменик Аврамов, Христо Спасов