ЦСКА на Гриша Ганчев и Юлиян Инджов ще носи тежкия си товар и във "В" група. Това, че "червените" не взеха лиценз и бяха пратени при аматьорите, не означава, че задълженията им отпадат. Напротив - още по времето, когато "армейците" се състезават в третия ешелон трябва да платят милиони от борчовете, които са трупали през годините към НАП, футболисти и мениджъри.
Припомняме, че клубът от "Армията" бе осъден от ФИФА да плати сумата от 407 296 евро или около 800 000 лева на бившия си играч Юнес Бенжелюн. Решението на световната централа бе получено в офисите на БФС. От него става ясно, че от 21 май тече срок от един месец за плащане веднъж на 355 730 евро на французина и втори път на сумата от 51 566 евро.
Втората част е лихвата, натрупана заради забавянето на плащането в шестте посочени за това дати. Другите претенции на защитника към "червените" са отрязани от ФИФА, но и тази сума не е малка за закъсалия с финансите столичен клуб.
От ФИФА обясняват още, че ако ЦСКА не плати в посочения срок, казусът ще бъде отнесен до Дисциплинарната комисия на централата, която може да наложи сурови санкции на "червените".
Освен това ЦСКА ще трябва да плати наложената глоба от 200 000 евро за неспазване на финансовия феърплей и да започне да погасява задълженията към НАП, който възлизат на близо 11 милиона лева.
Същото важи и за парите, които "армейците" дължат на Георги Градев, възлизащи на 320 хиляди евро. Има и още такива примери, като един от най-пресните е с Мадам Ба.
Наскоро пък Инджов призна, че ЦСКА има скрити дългове от порядъка на 10 милиона лева.
От друга страна пък вече стана ясно, че Васил Божков и неговите партньори са готови да налеят в следващите пет години 30 милиона лева за ДЮШ на клуба и изграждане на базите. Отделно от това и сериозна сума за издръжката на клуба. Този вариант изглежда далеч по-оптимистичен, тъй като се започва на чисто и няма задължения, което гарантира поне 30-35 милиона по-малко разходи. И най-важното - парите ще бъдат гарантирани. Новото дружество ЦСКА (София) вече бе припознато от Сектор "Г".
Анализи и проучвания сочат, че ако някой човек или група хора имат намерение да оздравят сегашното дружество и да изградят модерен стадион и база, което би трябвало да стои на първи план, то те ще трябва да вложат минимум 80 млн. лева в рамките на споменатите 5 години - 30 млн. за изплащане на дълговете плюс още 30 млн. за изграждане на базите.
Като към всичко това се прибави и финансиране на първия отбор за няколко години, заплати на персонал, футболисти, треньори и т.н, т.н., сумата дори може да надхвърли 80 милиона, от което става ясно, че е непосилна за всеки един български бизнесмен.
Всичките тези пари ще трябва да бъдат и гарантирани, за да не се стигне до поредните неизпълнени обещания.