Бетис захвърли Хетафе в Сегунда (видео)

Отборът на Хетафе изпадна в Сегунда дивисион след 12 сезона в елита на Испания. Кастилският тим загуби гостуването си на Бетис в среща от последния кръг и се смъкна в зоната на изпадащите. Херман Пецейя (56) и Рубен Кастро (73 - дузпа) огорчиха тима от мадридското предградие. Алваро Медран даде искрица надежда в 84-ата минута, но за повече нямаше сили. Двубоят ще се запомни и като последен за Хорхе Молина.

Първото полувреме беше белязано от неотсъдена дузпа. В 36-ата минута Хил Мансано не видя ръка на Алваро Перейра в наказателното поле, а такава откровено имаше. Минута по-рано Хорхе Молина изпусна сам срещу Висенте Гуаита.

В 56-ата минута централният бранител на севилци Пецейя отбеляза с глава след пас на ветерана Хоакин. Момчетата на Хуан Еснайдер трудно стигаха до вратата на Дани Хименес, а в 73-ата минута получиха и втори тежък удар. Чарли Мусонда преодоля Дамиан Суарес и беше спънат. Съдията посочи дузпа, но нарушението по-скоро беше извън наказателното поле. Рубен Кастро реализира дузпата - 2:0.

В 76-ата Еми Буендия получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Даниел Себайос. В 84-ата Алваро Медран вкара прекрасен гол след индивидуален рейд и мощен шут, при който топката влезе около сглобката. Това ще е последният гол за Хета в Примера поне до лятото на 2017 година.

Снимка: "Марка"