Разгром над Лион не стигна на Реймс за спасение

Отборът на Реймс направи всичко по силите си да се спаси от изпадане от Лига 1, но късметът не бе на негова страна в последния кръг на първенството. Домакините на "Огюст Делон" записаха впечатляваща победа с 4:1 над втория в крайното класиране Лион. Този успех обаче дойде твърде късно и отборът завършва на 18-ата позиция в крайното класиране, след като Тулуза също завърши сезона с победа над Анже с 3:2 тази вечер.

Аиса Менди в 14-ата, Диего Ригонато в 34-ата, Атила Туран в 51-ата и Грежон Киеи от дузпа в 56-ата минута бяха точни за Реймс. Максуел Корне пък вкара почетното попадение за Лион в 63-ата минута.

След този мач Реймс завършва сезона 18-ти с 39 точки, докато Лион е 2-ри с 65 точки и се класира директно за групите на Шампионската лига.