Хеттрик на Роналдо изпрати Реал на полуфинал (видео)

Реал Мадрид се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига за шеста поредна година, след като разгроми с 3:0 Волфсбург в реванша от 1/4-финалите и с общ резултат 3:2 продължава напред. И трите попадения на "Сантяго Бернабеу" отбеляза мегазведата на "белия балет" Кристиано Роналдо (16, 17, 77), който вече има 16 попадения от 10 мача в най-престижния клубен турнир през този сезон.

Единствената промяна в стартовите 11 на "белия балет", които започнаха тази вечер спрямо мача в Германия беше на десния фланг на защитата, където започна Дани Карвахал вместо Данило. Треньорът на Волфсбург Дитер Хекинг пък заложи на същия стартов състав, като в първата среща.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия по-рано през деня бивш играч на "белия балет" Педро де Фелипе, който си отиде на 72 години. В кариерата си той е печелил пет титла в Испания с Реал и веднъж КЕШ през 1966 г.

Очаквано срещата започна с яростни атаки на домакините, като за първите осем минути гостите не успяха да преминат центъра. Играта се водеше изключително пред вратата на Волфсбург. В деветата минута гостите получиха право да изпълнят ъглов удар, но от него не последва нищо. В 10-ата минута отлична намеса на Данте в защита предотврати огромна опасност пред вратата на Волфсбург, като пресече паса на Бейл към Роналдо.

В 16-ата минута обаче топката достигна до португалската мегазвезда след центриране на Дани Карвахал отдясно и от близка дистанция Роналдо откри резултата. Само 60 секунди по-късно португалецът отново изправи "Бернабеу" на крака, след като засече в мрежата топката с глава центриране от ъглов удар. Така авансът на гостите беше заличен и те вече нямаше какво да бранят, а единствената им алтернатива бе да погледнат напред. Реал продължи да бъде по-опасният тим на терена. В 25-ата Бензема беше изведен добре, но не успя да нанесе удар, защото му бе вдигната засада.

Три минути по-късно французинът обаче успя да стреля силно по земя, но Беналио спаси. В 31-ата минута звездата на гостите Юлиан Дракслер получи контузия и беше принудително сменен с Макс Крузе.  В 33-ата минута Луис Густаво изстреля истинска бомба от далечна дистанция, но Кейлор Навас спаси.

В 37-ата минута Бруно Енрике от Волфсбург пропиля най-добрия шанс за тима си до този момент, след като се засуети в наказателното поле и Серхио Рамос се справи с опасността.

В последната минута на полувремето беше показан и първият жълт картон в срещата. Получи го Максимилиан Арнолд за грубо и ненужно нарушение срещу Каземиро. В заключителните секунди Бензема получи шанс за стрелба, но Данте блокира изстрела му.

Второто полувреме започна отново с надмощие на Реал, но играчите на Волфсбург дадоха да се разбере, че съвсем нямат намерение да се предават. Футболистите в бяло в същото време действаха предпазливо, тъй като един гол в тяхната врата при този резултат би обърнал напълно посоката на мача. В 55-ата минута Роналдо падна в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа. Малко по-късно португалецът все пак получи шанс да стреля от статично положение, но ударът му от пряк свободен удар срещна стената и излезе в корнер. В 60-ата минута гостите за малко да си отбележат автогол, когато след центриране отдясно в наказателното поле на Модрич в старанието си да изчистят топката защитниците на Волфсбург едва не я пратиха в мрежата зад Беналио.

В 65-ата минута късметът беше на страната на гостите. Отбраната на Волфсбург изпусна Серхио Рамос в наказателното поле при центриране от ъглов удар и капитанът на Реал успя да нанесе хубав удар, който срещна гредата. Топката отскочи, но вместо в мрежата, попадна в ръцете на Беналио, който я улови и върна в игра. В 70-ата минута Рамос изпусна Данте, който стреля, но Навас спаси. Седем минути по-късно Лука Модрич беше фаулиран пред наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар.

С изпълнението се нае Кристиано Роналдо, който препарира Навас и прати "Бернабеу" в рая - 3:0 за Реал. Малко по-късно Бензема напусна игра и на негово място влезе Хесе, който само минута по-късно можеше да направи 4:0, но Беналио отрази с върха на пръстите си топката. При този резултат гостите заиграха "ва банк", но Реал се бранеше добре и дори организираше по-опасни атаки от съперника. При една от тях Гарет Бейл успя да стреля, но ударът му беше прекалено слаб, за да затрудни Беналио.
Последните минути и добавените три преминаха под знака на тактическото надиграване и в крайна сметка Реал опази аванса си и си гарантира класирането за 1/2-финалите за шеста поредна година.

Реал Мадрид - Волфсбург 3:0