Атлетико загря гуми за "Камп Ноу" (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 5:1 гостуващия Бетис в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Фернандо Торес (37), Антоан Гризман (42 и 81), Хуанфран (65) и Томас Тейе (90) отбелязаха за "дюшекчиите". Рубен Кастро се разписа почетно за севилския състав в 79-ата минута. Столичани се доближиха временно на шест точки от Барселона и събраха самочувствие преди дуела на "Камп Ноу" от Шампионската лига във вторник вечер.

Диего Симеоне заложи на дебютанта Начо Монсалве в центъра на защитата, който си партнираше с друг младок - Лукас Ернандес. Антоан Гризман и Фернандо Торес дърпаха "червено-бялата" атака". Хуан Марино разчиташе в нападение на ветерана Рубен Кастро.

Още в първата минута Коке центрира опасно, но нямаше кой да насочи отблизо. В осмата мадридчани създадоха ново много добро голово положение: Коке центрира от корнер, Начо игра с глава, а Саул не можа да насочи точно на втора греда. В десетата Антонио Адан спаси изстрел на Гризман, а при добавката Коке нямаше късмет и удари греда. Постепенно гостите от "Бенито Вийямарин" отбиха домакинския натиск и играта се успокои. В 25-ата Ян Облак се намеси точно след добър удар на Даниел Себайос.

В 37-ата Коке много хитро изведе Торес, който технично чукна покрай излезлия Адан - 1:0. В 42-ата столичани вече имаха комфортно преднина от два гола след куриозно попадение. Гризман копна топката, искайки да подаде към Коке, вратарят изпревари номер 6, но незнайно как допусна топката да му премине между краката и да влезе в мрежата като гол за френския нападател.

Втората част започна с греда на вратата на Атлети. Хайко Вестерман стреля, Облак направи двойно спасяване, а и гредата му помогна. В 55-ата Гризман се изправи сам срещу Адан и бившият вратар на Реал Мадрид спечели спора. В 63-ата Ел Ниньо Торес отправи много добър удар с глава - стражът се намеси майсторски. В 65-ата резервата Анхел Корея центрира към далечната греда, където Хуанфран спечели битката тяло в тяло с Чарли Мусонда и десният бек отблизо вкара.

В 79-ата Ян Облак направи необяснима грешка за своята класа. Той подцени ниско центриране, топката избяга от ръцете му и Рубен Кастро отбеляза отблизо в полза на "вердибланкос". Стотина секунди по-късно Гризман направи 4:1 след страхотен рейд на Анхел Корея и насочване на французина от непосредствена близост. В 85-ата номер 7 на Атлетико изпусна след хубав пробив на Хуанфран. В 90-ата резервата Томас вкара за крайното 5:1 след подарък от Гризман. Двайсет минути по-рано тъмнокожият халф беше ударил греда.

Голямото изпитание за четата на Чоло Симеоне е във вторник вечер, когато е първият дуел с Барселона в Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver