ЦСКА хвърли здрав пердах на Янчев и "червените" юноши - феноменално завръщане на Галчев (видео+галерия)

ЦСКА постигна поредна разгромна победа в първенството, след като надигра с 5:1 като гост състава на София 2010 в мач от 24-ия кръг на Югозападната "В" група, провел се на стадион "Българска армия". С два гола от преки свободни удари се отличи завърналият се след наказание от два мача Борис Галчев, а по веднъж се разписаха Преслав Йорданов, Момчил Цветанов и Миро Иванов, който вкара в собствената си врата. Почетното попадение за символичните домакини реализира юношата на червените Радой Божилов.

Треньор на София 2010 пък е легендата на армейците Тодор Янчев, а в тима се подвизават много юноши на 31-кратния шампион на България в лицето на Божилов, Милен Иванов, Стоичков, Аспарухов, Владо Иванов и Кристиян Петров.

София 2010 - ЦСКА

Армейците можеха да открият резултата още в петата минута. След центриране от корнер Преслав Йорданов стреля с глава, но бранител на символичните домакини изчисти пред голлинията. Последва меле, след което топката стигна до Станислав Маламов, който от два метра стреля в напречната греда.

Четири минути по-късно Преслав Йорданов финтира защитник в наказателното поле и шутира фалцово с десния крак, но Пейков прояви рефлекс и изби в корнер. В 12-ата минута стражът на София 2010 отново излезе победител в двубой срещу централния нападател на червените, отразявайки негов шут отблизо.

В 23-ата минута Пейков за пореден път спаси своя отбор от гол, след като изби в корнер удар на Йордан Йорданов. След изпълнението на ъгловия удар Момчил Цветанов стреля изключително опасно от воле, но топката профуча покрай лявата греда.

Футболистите на Тодор Янчев рухнаха в 26-ата минута, когато капитанът на армейците Борис Галчев изпълни перфектен пряк свободен удар от 23 метра, който първо срещна напречната врата, а след това влетя в мрежата. Само 60 секунди по-късно Преслав Йорданов финтира бранител в бяло и центрира по земя в малкото наказателно поле на София 2010, където Миро Иванов в опита си да изчисти топката я изпрати в собствената си врата.

В 38-ата минута ЦСКА поведе с 3:0. Галчев изведе Аясс, който от своя страна подаде на намиращия се пред празната врата Преслав Йорданов и за тарана не представляваше проблем да реализира. Само четири минути по-късно Момчил Цветанов финтира няколко пъти десния бек на София 2010 Тини Стоичков и стреля от малък ъгъл. Стражът на домакините Пейков не се намеси по най-добрия начин и позволи топката да влети за четвърти път в неговата мрежа.

След почивката футболистите и на двата отбора създадоха много положения. Първо гол на Чорбаджийски бе правилно отменен заради тънка засада, а в 56-ата минута Преслав Йорданов направи невероятен пропуск след подаване на Цветанов, неуспявайки на вкара от 6-7 метра фронтално срещу вратаря.

В ответната атака Аспарухов можеше да реализира, но диагоналният му шут бе избит от Господинов в корнер. В 64-ата минута Божилов осъществи мощен пробив по дясното крило и подаде към Бангеев, който стреля в лявата греда на армейската врата.

В 68-ата минута София 2010 изпусна ново положение, когато Божилов нахлу отдясно в наказателното поле на червените и стреля в аут. Армейците отговориха със сериозен пропуск на резервата Николай Цветков, който шутира в аут след добро подаване на Цветанов.

В 77-ата минута домакините изпуснаха за пореден път. Божилов получи топката и стреля от 5-6 метра, но Господинов спаси, а при добавката нападателят на София 2010 шутира над вратата.

Само две минути по-късно Галчев реализира втория си гол от фаул след силен и точен шут по земя. Състезателите на София 2010 не се отказаха въпреки огромното изоставане и в 85-ата минута стигнаха до почетен гол. Негов автор стана Радой Божилов, който след шут отблизо оформи крайното 5:1 за ЦСКА.

Армейците пък вече могат да се похвалят с цели 103 гола, отбелязани в 23 шампионатни двубоя.

СОФИЯ 2010 - ЦСКА 1:5