Вутов и компания мечтаят за Серия "Б"

Младежкият национал на България Антонио Вутов и неговите съотборници от Козенца победиха с 2:1 Юве Стабия в мач от 24-ия кръг на Лега Про Серия С. Тимът от Южна Италия вече е с актив от 44 точки, като е само на две от първото място, което дава право на директна промоция в Серия "Б". Родният талант остана на пейката през всичките 90 минути, а неговите конкуренти в атаката на "вълците" Ариджини (16) и Ла Мантия (30) бяха точни за домакините и зарадваха около 4000 свои тифози.
Единственото попадение на гостите отбеляза Диоп в 48-ата минута, а бившият играч на Славия и Черно море Живко Атанасов, подобно на Вутов, остана на резервната скамейка през цялата среща.

Козенца е на четвърто място с 44 точки, но само на две от първото място, което заема Беневенто с 46. Юве Стабия пък заема 12-о място с актив от 27 точки.

Третият българин в тази дивизия Николай Дюлгеров отново бе титуляр, като игра 86 минути при победата с 1:0 на Акрагас срещу Паганезе, която е шеста поред след идването на бившия халф на Лудогорец, ЦСКА, Славия, Миньор и Септември.

Неговият тим е на девето място с 31 точки, като преди по-малко от месец бе застрашен от изпадане.