Мъжете на Миньор изпуснаха юношите на Славия

Юношите (старша възраст) на Славия завършиха 2:2 (1:2) с мъжкия отбор на Миньор (Перник) в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на стадиона в Овча купел.

Старши треньорът на белите таланти Ивайло Семерджиев не можеше да разчита на доста хора от основната си формация. Георги Йомов, Димитър Буров, Китан Василев, Калоян Кръстев са на подготовка с първия отбор в Турция, а защитникът Ивайло Марков и Ангел Максимов са част от юношеския национален отбор до 19 години, който замина за Грузия. Перничани играха до 60-ата минута с основния си отбор, което накара Семерджиев да изкаже задоволството си от съпротивата, която оказа обновения му състав. Той даде шанс и на още момчета от набор'99 като вратарят Мартин Величков и Александър Енев, които се представиха на доста добро ниво.

Томислав Павлов откри резултата в 12-ата минута за Миньор, разписвайки се от фаул. 10 минути по-късно Йордан Попов изравни. В 31-ата минута Павлов отново изведе миньорци напред в резултата, разписвайки се след пробив и центриране от ляво на Антон Киров. Крайното 2:2 оформи Димитър Законов през второто полувреме, а малко след това той спечели дузпа, но сам пропусна. Минути по-късно Законов все пак можеше да вкара за 3:2, но опитвайки се да прехвърли вратаря, топката кацна на горната греда.

"Доволен съм, че не се дадохме на мъжки отбор. Играхме без седем души, но въпреки това показахме добър синхрон, имайки предвид, че е първа зимна проверка, каза треньорът на старшата възраст на Славия. Следващата проверка на 19-годишните бели таланти е другата събота от 11.00 часа срещу състава на Сливнишки герой (Сливница).