Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Литекс прегази Свиленград в първата си зимна контрола

Литекс с лекота прегази Свиленград в първата си зимна контрола. Оранжевите разбиха домакините с 4-0 след попадения на Кирил Десподов, Георги Минчев, Милчо Ангелов и Васил Шопов. С тази проверка приключи първата част от предсезонната подготовка на ловчанлии, която протече в Гърция.

Наставниците Стамен Белчев и Евгени Колев разделиха тима на два състава за всяко полувреме, като участие не взеха единствено играчите със здравословни проблеми и леки травми.

Логично оранжевите взеха инициативата от самото начало и набързо създадоха няколко положения пред вратата на домакините, но Диого Виана и Десподов пропуснаха да се разпишат от изгодни позиции. В 15-та минута Десподов коригира мерника си и откри резултата след извеждащ пас на Георги Минчев.

В 30-та минута нападателят на свой ред се разписа за 0-2. Той засече с глава отлично центриране по фланга на Иван Горанов. Преди това попадение на Минчев пък бе отменено заради засада.

След почивката Литекс не спря да атакува. Новото попълнение Густаво Кулма излъга двама, но стреля покрай гредата. Две чисти положения изпусна и юношеският национал Александър Георгиев. В 60-та минута обаче Милчо Ангелов материализира усилията на съотборниците си, покачвайки на 0-3 с глава след центриране на Никола Колев.

Последваха отлични изяви на стража на Свиленград, който спаси далечни удари на Красимир Станоев и Васил Шопов. Колумбиецът Кулма изпусна очи в очи с вратаря, пропуск направи и Ангелов. В 75-та минута новото попълнение Васил Шопов се нареди сред голмайсторите, завършвайки точно атака и пас от крилото на младока Сашо Георгиев за крайното 0-4.

Свиленград – Литекс 0-4

0-1 Кирил Деспдов (15)

0-2 Георги Минчев (30)

0-3 Милчо Ангелов (60)
0-4 Васил Шопов (75)

Съставът на Литекс: Виниисус Баривиера, Емил Петров, Антон Недялков, Пламен Гълъбов, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Румен Руменов, Арсенио Нунеш, Диого Виана, Кирил Десподов, Георги Минчев

(Евгени Александров, Марин Орлинов, Никола Колев, Галин Минков, Рафа Перез, Александър Цветков, Елтон, Красимир Станоев, Васил Шопов, Александър Георгиев, Густаво Кулма, Милчо Ангелов)