Етър помете Несебър с шест гола

Лидерът във Втора лига Етър разби с 6:0 Несебър в мач от 15-ия кръг на надпреварата и показа, че в момента се намира в много силна форма. Два гола заби ветеранът Петър Димитров, а по един добавиха Илия Карапетров, Джихат Кямил, Митко Плахов и Николай Цветков.

През първата част търновци поведоха с 2:0 в рамките само на три минути. В 35-ата Димитров центрира към Карапетров, който откри със силен удар. 180 секунди по-късно Кямил удвои с хубав прехвърлящ удар. След почивката домакините се разиграха още повече и в 60-ата Димитров направи резултата класически. В 75-ата стана 4:0 в полза на Етър, след като стражът Андонов изрита топката в тялото на Плахов и тя влезе във вратата. В последните минути на мача Димитров вкара втория си гол в срещата, а три преди последния съдийски сигнал резервата Цветков оформи крайното 6:0.

Така Етър записа трета поредна победа и запазва лидерската си позиция в 32 точки. Преследвачът Септември обаче е само на точка зад тима от Велико Търново. Несебър от своя страна остава с 23 точки на седмо място.