Рен прекърши Тулуза с гол от съблекалнята (видео)

Отборът на Рен победи Тулуза с минималното 1:0 в първия мач от 14-ия кръг на френската Лига 1. Домакините стигнаха до успеха с попадение още в 1-ата минута на мача и така удължиха лошата серия на своя съперник на 5 поредни мача без успех в първенството.

Точен за успеха на Рен бе Йоан Гуркюф, който бе изведен с хитър пас в наказателното поле от Пол-Жорж Нтеп и технично преодоля вратаря.

Самият Нтеп пропусна страхотна възможност да удвои преднината на своя тим, като в 56-ата минута негов изстрел с глава се отби от напречната греда и тупна на голлинията, но топката не бе влязла във вратата с целия си обем и попадение правилно не бе зачетено.

В края гостите завършиха мача и в намален състав, след като Кристофър Жюлиен си изкара директен червен картон.

Все пак Рен прибави ценни три точки в актива си, който набъбна на 24 точки, като отборът временно се изкачи до 4-ото място в таблицата. Тулуза пък пордължава да се срива и вече заема 8-ата позиция с 19 точки.