Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Изминалият кръг на Първа лига бе белязан от осмата поредна победа на шампиона Лудогорец. “Орлите” нямаха особено големи проблеми с ЦСКА-София и победиха с 2:1. Все пак тимът от Разград все още не успява да завземе върха, където Левски все още задържа лидерската си позиция. “Сините” победиха неудобния си съперник през последните години - Черно море с 1:0.

Шлагерът Дунав се връна към победите, след като взе престижен успех с 2:0 при визитата си на Славия. Русенци изпревариха ЦСКА-София и заемат четвърто място. Монтана и Нефтохимик показаха, че нямат намерение да се отказват рано-рано от елита и записаха победи с по 3:1 - съответно над Ботев и Пирин.

Верея пък спря черната си серия и взе успех с 1:0 над друг новак - Локомотив (Горна Оряховица). Двама от новите треньори в Първа лига - Едуард Ерансоян и Ферарио Спасов не излъчиха победител помежду си и отборите им Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха наравно 1:1.

Иван Караджов (Верея):
Вратарят на старозагорци, който се завърна в игра през този сезон след повече от година отсъствие, продължава да демонстрира, че не е забравил как да пази. В двубоя с Локомотив (Горна Оряховица) Караджов запази мрежата си суха, след като поне на два пъти се намеси решително, за да предотврати гола. При един удар на Венцислав Керчев изби в корнер, а след това се справи един срещу един с Матиас Курьор. (2)*

Здравко Илиев (Верея):
Защитникът на Верея изигра много силен двубой при ключовата победа за "сините" над Локомотив (ГО) с 1:0 в Стара Загора. Бившият играч на ЦСКА се справи с атаките на Рахави Кифуети и често помагаше на тима в атака. Опитът на Здравко Илиев в родния футбол се оказва много важен за новака в Първа лига. (1)

Михаил Милчев (Дунав):
Опитният бранител оформи стабилна централна двойка с Тейнур Марем и двубоят със Славия в София бе поредно доказателство за това. Двамата почти не допуснаха да се създаде работа на Мартин Луков и логично стражът на русенци не допусна гол. Освен това Милчев на няколко пъти пусна отлични извеждащи пасове в дълбочина, които създадоха опасност пред вратата на противника. (3)

Славия - Дунав Русе 0:2

Марко Ранджелович (Нефтохимик):
Централният бранител влезе на почивката при успеха срещу Пирин (Благоевград, но дори и само за 45 минути заслужи мястото си сред най-добрите на кръга. Ранджелович направи много силно полувреме и отбеляза втория гол в мрежата на Красимир Костов. Това е първо попадение с екипа на Нефтохимик за сръбския защитник. (1)

Натанаел (Лудогорец):
Крайният бранител на Лудогорец е под пара. Натанаел изигра страхотен двубой срещу ЦСКА-София, като буквално обезличи звездата на "червените" Диого Виана. Освен това той бе много активен в атака и бе с ключова роля за доминацията на "орлите" в сблъсъка на "Лудогорец Арена". (2)

Роман Прохазка (Левски):
Халфът на “сините” за пореден път показа, че е един от лидерите на отбора. Словакът отбеляза победното попадение за успеха с 1:0 над Черно море и освен това действа много стабилно в халфовата линия на домакините. (3)

Левски - Черно море 1:0

Карлос Охене (Берое):
Полузащитникът донесе важна точка за Берое при гостуването на Локомотив в Пловдив. Карлос Охене отбеляза прекрасен гол във вратата на Ясин Ел Харуби. Ганаецът впечатлява с добра физика и контрол върху топката. Интересен факт е, че това е дебютно попадение за играча в неговия шести двубой в българския футбол. (1)

Сергей Георгиев (Монтана):
Крилото на Монтана е един от най-стабилните играчи на отбора през сезона и в двубоя с Ботев (Пловдив) затвърди това впечатление с хубав гол във вратата на “канарчетата”. Двамата с Шоко оформиха добра двойка по десния фланг на Монтана и това дава надежди на феновете, че отборът не е обречен на изпадане. (1)

Вандерсон (Лудогорец):
Бразилецът бе най-добрият футболист на Лудогорец при победата с 2:1 над ЦСКА-София в дербито от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Вандерсон отбеляза първия гол в 28-ата минута, когато разстреля новоизлюпения национал на България Георги Китанов. Крилото е втори голмайстор на "орлите", като до този момент има шест попадения в 11 срещи от шампионата. (1)

Лудогорец - ЦСКА-София 2:0

Антон Огнянов (Дунав):
Лявото крило на Дунав отново впечатли! 28-годишният футболист буквално развинти защитата на Славия при победата с 2:0 над "белите" на стадион "Васил Левски". Той асистира за първия гол на Бранимир Костадинов и бе постоянна заплаха за младите бранители на Славия. (2)

Стивън Петков (Монтана):
Това е откритието на Монтана през този сезон. Стивън е новият централен нападател на тима. След като се разписа в мрежата на Берое, това направи и при домакинството на Ботев (Пловдив). Той бе с основна заслуга за трите точки, след като опъна на два пъти мрежата на "канарчетата". (1)