Берое с победа и загуба на тристранния турнир

Берое записа победа и загуба на благотворителния футболен турнир в Стара Загора в подкрепа на Георги Богданов, който е диагностициран с рак на костите. Регламентът предвиждаше отборите на Берое, Верея и Ботев (Гълъбово) да изиграят по едно полувреме всеки срещу всеки.

Първи на терена излязоха двата старозагорски клуба. Верея спечели срещу Берое с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Светослав Диков в 35-та минута с удар от границата на наказателното поле.
В следващия двубой Берое победи Ботев (Гълъбово) с 3:0.

Берое доминираше през цялото време и съвсем заслужено достигна до три попадения в мрежата на Мирослав Радев. В 14-та минута Милисавлевич центрира остро в наказателното поле на съперника, където защитник на Ботев си отбеляза автогол. В 35-та минута Божилов намери Колев в наказателното поле на съперника и нападателят копна топката над вратаря Радев и тя влезе в мрежата за 2:0. Две минути по-късно Почански проби по дясното крило и центрира по земя в пеналта на съперника, където Колев реализира втория си гол с удар от близка дистанция.

ФК Берое призовава за подкрепа на Георги Богданов, който се нуждае от скъпо лечение в чужбина, което не е по силите на семейството му. Първата инициатива е събиране на спортни артикули, които да бъдат продадени на благотворителен търг, за подпомагане на лечението му.

Първият артикул, дарен за благотворителния търг за Георги, е оригинална фланелка на България с щ8 на Христо Стоичков от 1995 година. Фланелката е разписана на гърба лично от Камата. Друг любопитен артикул е фланелка на Реал (Мадрид), носена от Кристиано Роналдо с автограф.