Героят от финала на Евро 2016 даде глътка въздух за Лил

Отборът на Лил постигна трудна победа над новака Нанси в мач от осмия кръг на Лига 1. "Кучетата" стигнаха до победата благодарение на гол на Едер в 75-ата минута. Героят за Португалия от Евро 2016 реализира дузпа, отсъдена за фаул на Микаел Кретиен срещу Себастиен Коршия. Така Лил се откъсна от дъното на класирането и вече заема 18-о място със седем точки. На последно място се настани именно Нанси, който е само с пет.

Със същия резултат Нант победи Бастия. Единственият гол бе дело на Мариуш Степински в 18-ата минута на двубоя. До края на срещата и двата тима имаха по няколко положения за гол, но така и не успяха да ги реализират. С успеха си "канарчетата" събраха осем точки и са на 16-а позиция. Бастия са с две повече на 11-о.

Каен също взе минимален успех - срещу Тулуза. Попадението бе дело на Иван Сантини в 65-ата минута. Хърватинът реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Франсоа Мубанж. Нормандците се изкачиха до 12-о място с десет точки. "Виолетовите" пък пропуснаха възможност да се изравнят с Ница на второто място и остават с 14 на четвърто място.

Монпелие изпусна победата при визитата си на новака Дижон, след като до 81-ата минута водеше с 3:1 след хеттрик на Родриг Нинга. Тогава Антони ванден Боре си отбеляза автогол, а в края на мача Йоан Ривиер изравни за Дижон. Монпелие е със седем точки на 17-о място, докато Дижон е с една повече на 15-о място.