Нов донесе важен успех на Берое срещу Локомотив (ГО)

Отборът на Берое постигна нов успех в Първа професионална лига. Играчите на Александър Димитров надиграха с минималното 1:0 състава на Локомотив (ГО) в Пловдив. В герой за "зелените" се превърна новото попълнение Давид Манга. Французинът ознаменува дебюта си по великолепен начин. В 55-ата минута той разстреля стража на домакините и донесе важни три точки на новия си клуб.

След този сблъсък старозагорци се изкачиха на трето място в класирането с 12 точки, на 4 зад лидера Дунав и на 2 зад Левски. Новакът в елита Локомотив пък остави добри впечатления с играта си, но не успя да стигне до повече от минимално поражение и така остава предпоследен с актив от едва 2 точки.

Първата интересна ситуация в последния мач от кръга дойде в 4-ата минута, когато Тихомир Кънев напредна добре отдясно, стряля, но кълбото срещна страничния стълб. Минута по-късно и Берое нацели гредата. Неманя Милисавлевич шутира от дистанция, но късметът лиши сърбина от първия му гол за този сезон.

В 26-ата минута Симеон Мечев сътвори нещо много красиво. Полузащитникът направи добър пробив през центъра и стреля с левия крак, но националният страж Благой Макенджиев се намеси чудесно и запази резултата 0:0. Три минути по-късно и Алекс Колев пробва с глава да вкара първия гол в срещата, но кълбото мина малко над вратата.

В 51-ата минута Красен Трифонов засече центриране от корнер, но ударът му мина опасно встрани от вратата. Секунди след това и Берое отговори подобаващо. Новото попълнение на "зелените" Маркитос получи топка в наказателното поле и стреля, но Банков се намеси отлично.

Първият гол в срещата заби новото попълнение в редиците на Берое - Давид Манга, който направи страхотен пробив между няколко футболисти на Локомотив и разстреля стража на гостите.

В 57-ата минута влезе Матиас Курьор, това е неговият дебют за "железничарите".

В 63-ата минута Александър Василев пробва късмета си, но опитът му мина извън рамките на вратата. Четири минути след тази ситуация Симеон Мечев стряля от пряк свободен удар, но и той бе твърде далеч от целта. В 73-ата мин. Берое бе много близо до втори гол. Маркитос опита пас към Манга, но Мартин Кавдански изби пред него.

В 80-ата минута Курьор проби и центрира добре, но капитанът Иво Иванов изчисти в корнер. В 85-ата минута Николай Христов стреля от дистанация, а това бе последният интересен момент в срещата.

В следващия кръг Локо (ГО) гостува на Ботев (Пловдив), а Берое ще приема лидерa Дунав (Русе).

ЛОКОМОТИВ (ГО) - БЕРОЕ 0:1