ЦСКА-София разбит от Дунав в Разград, 5000 русенци в делириум (видео+галерия)

ЦСКА-София продължава със слабото си представяне в първенството като гост, след като загуби с 0:2 от Дунав в Разград. Головете за русенци, които с трите точки отново оглавиха класирането в Първа лига измествайки Левски, вкараха Васил Шопов и Антон Огнянов. Попаденията паднаха през първата част в рамките на две минути и хвърлиха в делириум около 5-те хиляди запалянковци на тима, пропътували разстоянието от Русе до Разград, за да подкрепят своите любимци.

В тази среща наставникът на червените Едуард Йорданеску използва всичките си нови попълнения - Станислав Манолев започна като титуляр, а след почивката се появиха Вилмар Джордан, Руи Педро и Рубен Пинто, но и те с нищо не помогнаха на своя отбор.

Дунав Русе - ЦСКА-София

Иначе през първия четвърт час играта бе равностойна и без положения през двете врати. В 22-ата минута гостите създадоха първата опасна ситуация. Арсенио Нунеш центрира отляво, но малко не достигна на Десподов да засече топката във вратата на домакините от около метър. Секунди по-късно шут на Кулма от 22 метра бе избит в корнер от Луков.

Дунав отговори подобаващо в 31-ата, когато след центриране отдясно отдясно и неспасяем изстрел с глава на Васил Шопов домакините откриха резултата. Веднага след изпълнението на центъра ЦСКА-София можеше да изравни, но Густаво Кулма от 5 метра нацели лявата странична греда. Последва бърза контраатака на русенци, топката стигна до Антон Огнянов, който с брилянтен шут от 25 метра вкара в горния ляв ъгъл на Китанов - 2:0 за Дунав.

В 37-ата минута футболистите на Йорданеску можеха да върнат един гол, но Арсенио Нунеш стреля в ат от удобна позиция след центриране на Кулма отдясно.

В началото на втората част Атанас Атанасов опита да изненада Китанов с шут от 30 метра, но стражът на гостите спаси.

Последва силна игра на Дунав в защита и средата на терена, която тотално неутрализира атаката на червените. Играчите в червено застрашиха вратата на домакините чак в 81-ата минута. Това стана след центриране на Арсенио от корнер и удар с глава на Чорбаджийски, но Луков реагира блестящо и изби в ъглов удар.

До края на мача ЦСКА-София не успя да организира някаква по-смислена атака и логично претърпя второ поражение в първите си три гостувания от шампионата. До този момент червените загубиха от Верея и Дунав, а при визитата си в Благоевград на местния Пирин стигнаха само до 1:1.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 2:0