Мевлют Ердинч съсипа Нант

Новакът в Лига 1 Метц продължава с отличния си старт на новия шампионат на Франция. Тимът от Източна Франция разби с 3:0 като гост Нант в мач от четвъртия кръг на надпреварата. В герой за Метц се превърна Мевлют Ердинч, който отбеляза и трите попадения.

Нападателят първо откри резултата с далечен шут в 18-ата минута, а в последните секунди на първата част удвои. В 78-ата минута пък довърши "канарчетата" с трети гол - този път от дузпа. С днешния си хеттрик турчинът вече има пет попадения на сметката си. Метц от своя страна записа трета победа и вече заема второ място в подреждането с девет точки и само на една от лидера Монако. Нант пък записа трета поредна загуба и е с три точки.