Севлиево лидер след успех в Северозападното дерби

Севлиево спечели с 4:2 при гостуването си на Вихър (Славяново) в среща от 4-ия кръг на Северозападната Трета лига. Това бе и дербито на кръга. Герой за селекцията на Мартин Дойчев стана Георги Колев, който реализира хеттрик.
Гостите доиграха и последния половин час с 10 футболисти. Срещата обаче започна по-добре за съперника им. Още в началото й рефера отсъди дузпа за домакините. Иван Петков обаче не вкара. В 35-ата минута обаче Иван Иванов даде аванс на Вихър след добра акция. В последните секунди на първото полувреме Георги Колев се възползва от грешка на съперник и изравни. В 59-ата минута десния бранител на гостите – Алекс Тихомиров фаулира Евгени Систов и съдията му вдигна втори жълт и червен картон. Мариян Маринов пък изпълни прецизно фаула за 2:1. След това за секунди Колев направи обрат с попадения в 67-а и 79-а минути. В 82-ата пък Радослав Байчев оформи крайното 4:2 за Севлиево. Така тима от балканското градче запази лидерската си позиция в класирането с пълен точко актив.