Давид Силва носи първа победа на Испания при Лопетеги (видео)

Националният отбор на Испания започна с победа под ръководството на новия си селекционер Хулен Лопетеги. "Ла Фурия" победи с 2:0 силния отбор на Белгия и то като гост на стадион "Роа Бодуен" в Брюксел. Героят за гостите пък бе Давид Силва, който реализира и двете попадения в мача в 34-ата и 62-ата минута от дузпа.

Испания поведе в резултата след хубава комбинация в 34-ата минута. Витоло бе изведен на скорост в наказателното поле и върна към Диего Коща, който само спря за Давид Силва и той без забавяне реализира за 0:1.

В 62-ата минута отново Витоло нахлу отдясно и бе спънат от Джордан Лукаку за дузпа. Отново Силва се нае със задачата да изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:2.

Така Испания загря добре за началото на световните квалификации в група "G". "Ла Роха" започва с Лихтенщайн на 5 септември. За Белгия пък предстои гостуване на Кипър в група "Н".