Етър излъга Оборище (Панагюрище)

Отборът на Етър (Велико Търново) записа нов успех във Втора професионална лига. Днес играчите на Илиян Киряков победиха с 2:1 състава на Оборище на стадион "Орчо Войвода".

Първият гол в срещата дойде в 22-ата минута, а в негов автор се превърна Джихат Кямил, който заби своето второ попадение във Втора лига. В 27-ата минута Петър Димитров се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен от играч на Оборище, който след това бе изгонен. Това бе и последната по-интересна ситуация от първото полувреме.

Втората част стартира много добре за домакините и след само 120 секунди Никола Иванов изравни след пряк свободен удар. В 73-ата минута опитният Станислав Генчев изненада противниковата защита и вкара за 2:1. В продължението на мача Христо Стамов остави Панагюрище с 9 човека, а това бе и последната вълнуваща ситуация в сблъсъка от третия кръг на шампионата.