Локо (София) се завърна в професионалния футбол с успех (видео)

Отборът на Локомотив (София) се върна в професионалния футбол с победа, след като надигра с 3:2 като гост Левски (Карлово) в първия си мач от Втора професионална лига. В герой за "железничарите" на стадиона в Хисаря се превърна Димитър Георгиев, който отбеляза хеттрик. Столичани губеха в резултата на два пъти, но в крайна сметка успяха да стигнат до трите точки.

Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута, когато Цветан Павлов завърши многоходова комбинация, която го изведе сам срещу вратаря. Само четири минути обаче Локо изравни. Георгиев се извиси над защитата след изпълнение на корнер и с глава вкара за 1:1. Малко преди почивката Левски отново излезе напред. След грубо влизане на Борис Николов срещу играч на домакините съдията Георги Давидов посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Стефанов и бившият нападател на Локомотив (Пловдив) даде нова преднина на тима си.

В средата на втората част столичните "железничари" нанесоха своя решителен удар и стигнаха до пълен обрат само за четири минути. Първо в 63-ата минута ветеранът Даниел Пеев намери Георгиев в наказателното поле и бившият футболист на Славия изравни с класно изпълнение след завъртане. В 67-ата пък контраатака позволи на резервата Калоян Ангелов да подаде на Георгиев на празна врата, който донесе успеха на Локо при завръщането на тима при професионалистите.