Историческа победа! Новакът Верея шокира ЦСКА-София (видео+галерия)

Новакът Верея постигна историческа първа победа в родния елит, след като надигра с 1:0 като домакин ЦСКА-София. Единственото попадение за домакините, които през миналия сезон завършиха на осмо място в "Б" група, вкара Сукуна още в 5-ата минута. Французинът овладя топката след центриране на Момчил Цветанов от фаул, мина през трима бранители в червено и с шут по земя от 7-8 метра не остави шанс на Китанов - 1:0 за Верея.

След попадението гостите наложиха териториално превъзходство и в 20-ата минута създадоха добро положение, когато Диого Виана засече с глава центриране от дясно, но Колев без проблем улови.

Верея - ЦСКА-София

Девет минути по-късно Кирил Десподов получи пас отляво, влезе навътре към наказателното поле на Верея и стреля с десния крак, но в аут.

В 40-ата минута Виана изведе Галчев, който без забавяне пусна към нахлулия на скорост Преслав Йорданов, таранът на ЦСКА-София обаче не уцели вратата от 4-5 метра.

Червените започнаха по-активно втората част и в 51-ата минута Диого Виана стреля опасно по земя, но ударът мина покрай дясната греда.

Верея отговори с изключително опасна атака в 56-ата минута. Здравко Илиев центрира отдясно по земя, топката бе свалена към Сукуна, който за момент остана абсолютно непокрит и шутира от 7-8 метра, но с отличен шпагат Чорбаджийски предотврати почти сигурен втори гол за домакините.

Само 180 секунди по-късно пред Маламов се откри шанс да изравни, когато стреля с глава след разбъркване в наказателното поле на тима от Стара Загора, но в аут.

В 64-ата минута положението за ЦСКА-София стана още по-сложно, тъй като след грубо нарушение втори жълт и респективно червен картон получи Пламен Гълъбов.

Въпреки че останаха с 10 човека, футболистите на Христо Янев можеха да изравнят в 76-ата минута, но удар с глава на резервата Самир Аясс профуча покрай горния ляв ъгъл на домакинската врата.

До края на мача футболистите на Александър Томаш се бранеха организирано и не допуснаха някаква по-сериозна опасност. Червените пък залагаха предимно на центрирания, които не водеха до нищо. Към края на срещата Диого Виана опита нещо по-различно и отправи мощен шут от 25 метра, който Колев с мъка изби.

Така Верея удържа крехката си преднина и след два изиграни кръга събра цели четири точки. С една по-малко пък има отборът на ЦСКА-София.

ВЕРЕЯ - ЦСКА-СОФИЯ 1:0