Левски пожали Витоша (Бистрица) в последната си контрола (видео)

Отборът на Левски победи с 2:1 Витоша (Бистрица) в последната си контрола преди началото на новия роден шампионат. Автор и на двете попадения бе Бабатунде Адениджи. Нигериецът се разписа в самото началото на мача, като до шестата минута резултатът вече 2:0 в полза на "сините". В края на първата част Кристиян Кочилов намали за гостите. Играчите на Люпко Петрович можеха да се поздравят и с далеч по-изразителен успех, но множество пропуски, особено през втората част, не позволиха на тима да го направи.

Левски - Витоша Бистрица

"Сините" започнаха ударно мача и Адениджи даде преднина от два бързи гола за "сините" в първите шест минути. Първо, 120 секунди след началото на срещата, нападателят получи топката от Франсис Нар в наказателното поле и след като се освободи елегантно от бранител реализира. В шестата минута Тунде вкара много красиво попадение, след като видя, че стражът на Витоша - Михаил Иванов, е излязал неразчетено от рамката на вратата си и технично го прехвърли от близо 30 метра.

В края на първата част гостите, които ще участват в "Б" група през новия сезон, се активизираха и стигнаха до попадение. Четин Садула напредна през централната зона на "синята" защита и намери на чиста позиция Кочилов, който преодоля Боян Йоргачевич.

През втората част наставникът на "сините" направи няколко промени, което раздвижи допълнително играта на тима. Хеан Деса показа, че има потенциал и бе най-добрият за Левски на терена през втората част. Перуанецът създаде няколко чисти положения за съотборниците си, но до ново попадение не се стигна. Венци Христов и младите Ивайло Найденов и Станислав Иванов бяха близо до ново попадение, но Мишо Иванов спаси техни удари. В самия край на мача пък Адениджи можеше да оформи хеттрик, но от чиста позиция прати топката в аут.

Така Левски приключи с контролите си през летния подготвителен период. Освен днешния успех, "сините" записаха още три победи - 3:1 над Септември, 3:2 над Дунав и 1:0 над Черно море, както и едно равенство - 0:0 със сръбския Радник (Сурдулица). Междувременно "сините" отпаднаха от европейските клубни турнири след две равенства със словенския Марибор. В неделя столичани стартират новия сезон с домакинство на Монтана.

ЛЕВСКИ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 2:1
1:0 Адениджи (2)
2:0 Адениджи (6)
2:1 Кочилов (42)

ЛЕВСКИ: 29 Йоргачевич (46- Чворович), 23 Сандберг, 5 Александров, 4 Орачев, 3 Пиргов (68- Прохазка), 20 Аниете (45- Станислав Иванов), 11 Деса (84- Петър Иванов), 17 Бабатунде, 7 Нар (46- Христов), 8 Де Ноойер (46- Найденов), 70 Костадинов (46- Сашо Александров)

ВИТОША: 1. Михаил Иванов, 2. Лъчезар Котев, 27. Кристян Узунов, 14. Четин Садула, 18. Румен Дьонов, 8. Ивайло Лазаров, 19 Велизар Андонов, 11. Китан Ваилев, 20. Офоте Пол, 24, Николай Христозов, 7. Кристиян Кочилов