Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Монтана остана в "А" група след драма в баража (видео)

Монтана ще играе и през следващия сезон в "А" група, след като спечели с 2:1 баража срещу Поморие, който се игра на стадион "Трейс арена" в Стара Загора. Головете за победителите вкараха Сегрей Георгиев (54) и Атанас Илиев (86), а Любомир Божинов изравни от дузпа в 73-ата минута.

Успехът на символичните домакини обаче можеше и да им се изплъзне, тъй като в заключителните секунди на даденото от рефера Никола Попов петминутно продължение Ахмед Ахмедов като по чудо не реализира за 2:2, което щеше да изпрати срещата в продължения.

Първата опасност бе пред вратата на Монтана. В 10-ата минута Михаел Орачев отправи мощен шут от воле след центриране от корнер, но Иванов спаси. Последва добавка на Ахмед Ахмедов, който стреля с глава от 6-7 метра, но над вратата.

Символичните домакини отговориха с опасно центриране на Иван Коконов в 16-ата минута, което затрудни максимално стража на Поморие Янко Георгиев, който със сетни сили изби в корнер.

В 29-ата минута монтанчани имаха сериозна възможност да открият резултата, но Петър Атанасов не си спря добре топката на гърди и позволи на бранителите в бяло да го застигнат преди да е нанесъл удар по посока вратата на Поморие. Секунди по-късно Атанасов отново бе изпуснат от отбраната на Поморие, но пак не успя да играе с топката и да отбележи.

В 44-ата минута далеч по-активният тим на Монтана организира нова добра атака отляво, последва центриране към Петър Атанасов, който отправи изстрел с глава, но Георгиев отрази.

Девет минути след началото на втората част Монтана откри резултата. Иван Стоянов центрира от фаул и Сергей Георгиев вкара с глава след изстрел от 5-6 метра. В 60-ата минута монтанчани можеха до голяма степен да решат двубоя, но Станислав Генчев не успя да реализира очи в очи със стража на Поморие.

В ответната атака футболистите на Поморие поискаха дузпа за съприкосновение на Мичев срещу Милен Танев, но реферът Никола Попов прецени, че нарушение няма.

В 65-ата минута Деян Лозев отправи хубав удар с глава, но над напречната греда на монтанската врата. Пет минути по-късно Иван Стоянов преодоля с няколко финта Лемперов и нахлу в наказателното поле, но шутът му от малък ъгъл не сполучи и излезе в аут.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Мичев фаулира в наказателното поле Лозев и Никола Попов отсъди дузпа. Тя бе превърната в гол от Любомир Божинов.

Драмата обаче тепърва предстоеше. В 86-ата минута Сергей Георгиев изведе с перфектен пас Атанас Илиев сам срещу вратаря и нападателят технично вкара за 2:1.

Последваха още няколко опасни ситуации пред вратата на отбора от черноморския град, които бяха пропилени с лека ръка и можеха да струват скъпо на Монтана. В последните секунди на даденото от рефера 5-минутно продължение на мача Ахмед Ахмедов отправи изстрел с глава от 7-8 метра, той затрудни вратаря Иванов, който изпусна топката, но успя да я хване преди играч на Поморие да направи добавка и по този начин осигури оставането на Монтана в "А" група.

МОНТАНА - ПОМОРИЕ 2:1

1:0 Сергей Георгиев 54
1:1 Любомир Божинов 73 д.
2:1 Атанас Илиев 86

МОНТАНА: Иванов, Тодоров, Ас. Георгиев, Ангелов, Мичев, Генчев, Боне, Атанасов (70-Варсанов), Стоянов (90-Мурадов), Коконов (59-Ат. Илиев), С. Георгиев

ПОМОРИЕ: Я. Георгиев, Иванов, Ахмедов, Петков, Лозев, К. Георгиев (70-Стоянов), Божинов, Танев (90-Стаматов), Орачев, Лемперов, Пехливанов

Съдия: Никола Попов
Начало: 19:00 часа