Дори без Бейл, Уелс си тръгна с точка от Белград (видео)

Сърбия и Уелс завършиха 1:1 в двубой от група "D" на световните квалификации. Гостите, които играха без голямата си звезда Гарет Бейл, поведоха с попадение от дузпа на Аарън Рамзи, но Александър Митрович изравни четвърт час преди края и остави сърбите на върха в класирането. Отборът на Славолюб Муслин има 12 точки и води пред Ейре благодарение на по-добрата си голова разлика. Уелс е в серия от пет равенства и дли третата позиция с Австрия, като двата тима са с по 8 точки.

Уелсците бяха жадни за реванш, защото при предишното си гостуване в Белград получиха 6 гола. Те започнаха по-организирано и на няколко пъти контраатакуваха опасно, докато домакините разчитаха най-вече на пробиви и центрирания на Душан Тадич. Въпреки старанието на двата отбора, през първото полувреме интересните моменти бяха малко. "Драконите" обаче успяха да поведат след точно изпълена дузпа от Рамзи. Нарушението беше на Лука Миливоевич, който задържа Сам Воукс в наказателното поле. Въпреки протестите на сърбите, Мануел да Соуса правилно посочи бялата точка, а халфът на Арсенал технично копна топката и не остави шансове на Владимир Стойкович.
След почивката Сърбия трайно се настани в противниковата половина. В 49-ата минута Тадич центрира и топката срещна ръката на Крис Гънтър, но разстоянието бе твърде малко и реферът не даде дузпа. "Драконите" изпаднаха в глуха защита, но и малкото им таки носеха опасност за вратата на Стойкович. В 60-ата минута Джо Ледли центрира от корнер, а Воукс с глава стреля над гредата.

В 66-ата минута Муслин пусна дебютанта Александър Прийович и именно нападателят на ПАОК имаше огромен принос за изравняването. Той се пребори за топката с Бен Дейвис и с пета намери Митрович, а той простреля Уейн Хенеси.
В оставащите минути най-добрата възможност се откри пред Рамзи, който получи перфектен пас от Джо Алън, но Стойкович отрази шута му в близкия ъгъл.

В следващия кръг Сърбия приема аутсайдера Молдова, а Уелс е домакин на Австрия в мач, който трябва задължително да спечели, за да съхрани шансовете си за едно от първите двве места в групата.