Берое наказа Славия до 17 през втората част

Берое U17 се наложи с 3:0 в домакинството си на Славия в мач от XXII кръг на Елитната група до 17 г. Двата тима изиграха добър двубой, който бе равностоен в по-голямата си част. Момчетата на Сидер Димитров обаче изиграха много силно второ полувреме и в крайна сметка спечелиха напълно заслужено.

През първата част не паднаха голове, а най-доброто положение бе за гостите. В средата на полувремето Пламен Иванов със страхотна намеса успя да изчисти топката от самата голлиния. След почивката Берое атакуваше повече и създаде няколко чисти положения пред вратата на гостите. Логичното се случи в 59-та минута, когато след много добра атака и триходова комбинация топката попадна в Калоян Петров, който не сбърка с удар от пеналта. Само четири минути след това бранителите на Славия сбъркаха при изнасянето на топката, която попадна в Калоян Петров. Той напредна и я прати в мрежата със срахотен удар от границата на пеналта – 2:0. Крайният резултат бе оформен в 78-та минута, когато Атанас Георгиев засече с глава центрирана в наказателното поле топка и реализира за 3:0.