Трилър в Стара Загора! Десет от Берое не се предадоха при 0:3 (видео)

Локомотив (Горна Оряховица) победи като гост Берое с 3:2 в един от хубавите мачове в Първа лига. Футболистите на Александър Димитров поведоха с 3:0 след попадения на Рахави Кифуети, Аристоте Фунду и Владислав Узунов, но след това Жуниор Мапуку върна интригата с два мълниеносни гола. Почти от самото начало заралии играха с човек по-малко, защото капитанът им Иво Иванов получи директен червен картон за удар без топка по Узунов. Така двата тима станаха съавтори на чудесен трилър на старта на битките от втория дял на шампионата. Преди началото на срещата главният съдия Ангел Ангелов получи плакет по случай своя мач №100 в елита на родния футбол.

Първото полувреме предложи интересна игра. В началото гостите от Горна Оряховица наложиха лек натиск, който обаче се изрази в неточен шут на Игор Джоман. Последваха малко "глухи" минути, за да дойде 20-ата минута. Тогава Иво Иванов от Берое удари без топка Владислав Узунов, което му донесе моментален червен картон. И за да е положението на домакините още по-лошо, веднага след това Локомотив откри резултата. Кифуети се възползва от детинска грешка на бранителите в зелено. Атанас Зехиров буквално спря топката за нападателя и той моментално я прати в мрежата - 1:0.

В 28-ата минута отново късметът се усмихна на гостите - Фунду стреля и след рикошет вратарят Душан Перниш отново бе матиран. Няколко минути по-късно футболистът от Конго можеше да направи 3:0, но сантиметри го разделиха от радостта. В 42-ата минута момчетата на Ферарио Спасов създадоха първото си чисто положение в наказателното поле на Локо (ГО), но Мапуку не сполучи. Голмайсторът на заралии нямаше шанс и стреля в страничната греда.

Второто полувреме започна вяло. Изглеждаше, че гостуващият състав не търси повече попадения, а домакините нямат сили да се върнат в мача. Всичко обаче се оказа затишие пред буря. В 62-ата минута дойде раздвижването. Влади Узунов получи пас около точката на дузпата и с мощен удар закова Перниш за 3:0. В този миг мнозина отписаха Берое, но се излъгаха. Жуниор Мапуку се показа като истинско шило пред Николай Банков. Тъмнокожият стрелец намали в 66-ата минута, а пет минути по-късно наказа стража на Локомотив за втори път, което ядоса треньора Александър Димитров.

След като заралии се върнаха в мача от 0:3, напрежението се пренесе в наказателното поле на Банков. Финалният щурм на Берое обаче не доведе до равенство и трите точки отпътуваха за Горна Оряховица, а зрителите станаха свидетели на приятен спектакъл.

Берое - Локо (ГО) 2:3