28 години от победата на ЦСКА над Рода (видео)

Днес се навършват 28 години от класирането на ЦСКА за полуфиналите в турнира за КНК. На 15 март 1989 година армейците побеждават холандския Рода в тежък четвъртфинален реванш, решен след изпълнения на дузпи. С голове на Хаан и Ван Льор домакините докосват полуфинала. В 78-ата минута обаче Христо Стоичков бележи за 2:1 и праща двубоя в продължения. Българите са спечелили първия мач в София със същия резултат след попопадения на Камата и Емил Костадинов.

При дузпите нещата тръгват зле за ЦСКА - Любослав Пенев пропуска първия удар. Тогава в герой за "червените" се превръща вратарят Илия Вълов, който спасява изстрелите на Грунендейк и Буребах. От своя страна точни от бялата точка са Георги Георгиев - Гецата, Трифон Иванов, Недялко Младенов и Христо Стоичков. Така тимът на Димитър Пенев елиминира Рода и ЦСКА достига за трети път до полуфинал в Европа, което не е правено от друг български клуб.