Лудогорец на крачка от финал след 4:2 на "Герена"

Тимът на Лудогорец при набор 1999 година направи сериозна крачка за класиране на финал за Купата на БФС. "Орлите" победиха с 4:2 Левски на стадион "Георги Аспарухов" в първия полуфинал, като срещата-реванш е след седмица в Разград. Мартин Милков (9, 74), Андриян Димитров (37) и Тони Иванов (67) бяха точни за победителите, които в средата на второто полувреме водеха с три гола.

Емил Трендафилов в 71-ата минута намали, а пък Атанас Кабов от дузпа в 84-ата минута оформи крайното 2:4.

Над 250 зрители наблюдаваха срещата на изкуствения терен на "сините". Другата полуфинална двойка е между Черно море и Ботев (Пловдив), а първата среща е утре във Варна.

Както е известно, носителят на Купата на България в тази възраст получава право на участие в Младежката Шампионска лига. Миналата година Литекс победи с 1:0 Левски на финала, но след това "сините" участваха служебно в надпреварата, тъй като "оранжевите" не бяха приети под името ЦСКА-София.

снимка: Viasport.bg