Караджов и Златков дебютираха с победа за Шахтьор

Българските футболисти Иван Караджов и Даниел Златков дебютираха с победа за новия си отбор Шахтьор Солигорск. Това се случи часове, след като подписаха договорите си с тима.

Двамата започнаха сред титулярите за втория в Беларус срещу испанския третодивизионен Линенсе в Марбея. Шахтьор спечели с 2:1 след обрат през второто полувреме, а двамата българи играха само през първатачаст, когато резултатът бе равен - 0:0.

Канарио в 67-та минута от дузпа откри за испанците, а десет минути преди края на мача Багарич изравни. В 88-та минута Януш с точен удар под гредата донесе победата на своя отбор. Контролата изгледа и мениджърът Николай Жейнов, който осъществи трансферите на двамата. Следващата контрола за Шахтьор в Испания е на 6-ти март с норвежкия Согндал.